Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Synttärijuhlien vierasmäärästä

10.11.2005 |

Luin tuolta aikaisemmasta ketjusta kivoja vinkkejä synttäreihin. Kiitokset niistä!!



Tuli vielä mieleen, kun järjestelyt kuulostivat niin hienoilta kaikki, että paljon teillä on ollut vieraita? ja onko vanhemmat olleet mukana vai minkä ikäiset voi tulla jo yksin juhliin?



Olen kuullut sanottavan että " yksi vieras per ikävuosi" ?? Tarkoitettaneen lapsivieraita. kolmea tai neljääkään vierasta varten ei huvittaisi ihan kamalasti touhuta. Niin ja onko vieraat omien kavereiden lapsia vai tarhakavereita (lähinnä relevantti kysymys alle 5v:lle, sen jälkeen varmaan tarhakaveruudella on isompikin merkitys) vai muita kavereita.



Tästä olisi kiva kuulla vielä kommentteja. 4v synttärit häämöttävät kohta ovella... tosin tulevat olemaan yhdistetyt 4&2v synttärit ja vielä taitaa olla uuden vauvan ihmettelyjuhlatkin. :-)



Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla