Lue keskustelun säännöt.
Mielipiteitänne seuraavasta nimestä, kiitos!
Kommentit (7)
Anni-nimelle varmasti saatte hyväksyntää ulkopuolisilta koska nimi on pehmeä ja perinteikäs sekä tavallinen.
Hyvä nimi.
Itse pidän kovemmista nimistä, joissa on ärrää koota jne. mutta tämä on ainoastaan makuasia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Auroora juuri näin kahdella a:lla sopii hyvin toiseksi nimeksi ja kun tässä on r, se antaa nimiyhdistelmään särmääkin.
Eli ok.
Pidän nimestä. Nimi on perinteinen, mutta silti moderni eli siis aika ajaton. Mielestäni yhdistelmä on kaunis ja Anni sopii sisaren nimeen mainiosti.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Oma tyttöni on Anna, mutta on tuo Annikin kiva nimi. Olen muuten miettinyt Aurooraa yhtenä vaihtoehtona, jos tulee vielä tyttö. :)
Eli meillä on miehen kanssa käyty kädenvääntöä tytön nimestä ja nyt ilmeisesti olemme päässeet jonkinlaiseen yhteisymmärrykseen.
Mitä mieltä olette siis nimiyhdistelmästä: Anni Auroora
Vanhempi typy meillä on nimeltään Emilia ja sukunimi on ihan perinteinen K-alkuinen nen-loppuinen.
Mielipiteitänne siis kaivattaisiin, sillä miehen mielestä nimet tarvitsee " hyväksyttää" ulkopuolisilla.
Kiitos!