Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tamperelaiset!!!

11.09.2008 |

Saa toki muutkin vastata, mutta kysymys kuuluu, että missä tampereella on hyviä lastentarvikeliikkeitä? Ollaan menossa sinne viikonloppuna vierailemaan ja samalla pitäis käydä katsomassa rattaita rakkaalle lapsellemme. Ainakin emmaljunga ja hercules merkit kiinnostaa. Mutta kaikki käy!



KIITOS, jos joku viitsii auttaa!!

Kommentit (6)

Vierailija
2/6 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeastaan täältä löytyy 4 liikettä "pareittain" eli kaks liikettä lähekkäin kahdesta eri paikasta.



Lielahdessa on Lastentarvike, joka taitaa myydä molempia mainitsemiasi merkkejä. Lisäksi siellä on Muksutalli, josta ei varmaan em. merkkejä löydy.



Kalevasta löytyy Vauvapop, jossa tosi hyvä palvelu, mutta merkit ei taida sielläkään täsmätä. Sen naapurikorttelissa on Vauvatalo Johanna, jossa ainakin Emmaljungaa, mutta itse olen lähiaikoina pettynyt sen liikkeen palvelutasoon (aikoinaan "isot" hankinnat kyllä tehtiin sieltä).



Kaikilla liikkeillä on nettisivut, joten kannattaa käydä katsomassa merkkitarjonta etukäteen. Ja jos Lastentarvikkeeseen menette, niin varautukaa jonottamaan palvelua!!! Siellä tuntuu olevan usein paljon asiakkaita ja vähän myyjiä, eli ei varsinkaan viikonloppuisin kovin nopea paikka asioida :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ideaparkissa on saman katon alla jos jonkinlaista vauvapuljua ja itse ostettiin sieltä Enfantista vaunut.



Samalla voi vilkaista muitakin liikkeitä ja vessat, ravintolat, levähdyspenkit löytyy joka kulmasta. Raskauden lopussa ja vauvan kanssa shoppaillessa ollut ihan pelastus.



Ai niin, siellä on ihania jäätelökahviloitakin vaikka kuinka. Nam!!

Vierailija
4/6 |
12.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin tosiaan ja se sijaitsee siis Lempäälässä, mutta ihan kivan ajomatkan päästä Tampereen keskustasta ja ei ole pysäköinti-ongelmaa. Vaunut voi ottaa sisälle ja hoitohuoneita on useita. Itse käydään siellä nykyään shoppaamassa pääosin, vaikka ihan keskustan lähellä asutaankin.

Vierailija
5/6 |
12.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos siis nimenomaan ratasostoksille olette menossa, Ideaparkissa ei käsittääkseni pääse rattaiden vertailua tekemään; Enfantin lisäksi kun ei taida muut rattaita myydä. Muuten kyllä Ideaparkissa saan minäkin aina rahaa kulumaan lastentarvikkeisiin ja -vaatteisiin :)

Vierailija
6/6 |
13.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ollaan ite ostettu juurikin Enfantista Knorrit, joita siellä on kyllä ollut nyt viimeksi käydessäkin pari viikkoa sitten..? Alkoivat maahantuoda sitä vuosi sitten. Olleet tosi toimivat..