Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huono selkä

26.05.2006 |

Ihan vaan utelen teiltä raskautuneilta, että mitenkä se luonnistaa huonolla selällä. Itselläni juuri todettiin 2:ksi alinta nikamaa yliliikkuvaksi ja 2:sta välilevy madaltunut, että uskaltaako sitä lainkaan edes yrittää koittaa raskautta näin huonolla selällä :(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei olekäytännön kokemusta, mutta ammattilaisen neuvona TREENAA lihakset kuntoon!!! Kun on hyvät, vahvat lihakset, niin sulla ei välttämättä tule selkäoireita sen enempää kuin muillakaan. Raskaushan muuttaa aika rajusti selän kuormitusta ja asentoa. Siis jumppamaan ja treenaamaan! Hae ohjeita fysioterapuetilta, jos et ole varma, miten pitää harjoitella.

Vierailija
2/2 |
26.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vastauksestasi. Jotenkin vaan tuli kamala pelko tästä selästä kun 2 vkoa sitten iski kamala selkäkipu (ollut ennenkin) ja pääsin juuri ja juuri sängystä pois ja kävelemään en kunnolla pystynyt ilman, että pidin toisesta tukea. Mutta ehkä sitten koitan jumppaamalla auttaa tätä selkävaivaani ja jatkamme kaikesta huolimatta yritystä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan