Lue keskustelun säännöt.
Onko kellään raskaus alkanut 2-soluisesta alkiosta??
12.02.2006 |
Meillä on ensimmäinen IVF ohi, siirto oli keskiviikkona. Punktio maanantaina. Keskiviikkona siis siirrettiin 2-soluinen 3-luokan(5-luokan asteikko) alkio.. toiveet eivät ole korkealla.. itseasiassa en usko ollenkaan että 2-soluisella voi onnistua =( Alkaa vaan olla levoton olo, ja " oireita" mukamas on, esim. kohtu tuntuu hassulta..
Onko kukaan onnistunut, vaikka alkio oli vain 2-soluinen?
Kommentit (2)
On siis toivoa vielä =)
Kiitos paljon vastauksesta!
Onneksi olkoon raskauden johdosta!! =P Ihanaa ja onnellista odotusta!!!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja nyt meneillään rv12+5.
3. IVF:n tuoresiirrossa siirrettiin kaksi 2-soluista 2.luokan alkiota ja toinen niistä tarrasi kiinni. Pakkaseen jäi kolme 2-soluista 2- ja 3-luokan alkiota odottelemaan josko niitä sitten jossain vaiheessa sulateltaisiin.
Itselläni ei myöskään ollut kovin suuret odotukset siirron jälkeen mutta näin vain kävi ja olen kuullut että muitakin 2-soluisilla onnistuneita on, joten älä vielä heitä kirvestä kaivoon. Aina on mahdollisuus onnistua! Ja jos ei tällä kerralla niin sitten seuraavalla.
Rauhaisaa piinistelyaikaa toivottaen,
Hetula