KUOLENKO MÄ? :(
Mua koskee nykyäään joka päivä päätä. Kipu tuntuu joko oikealla sivulla, pään päällä tai takaraivossa. Pelkään, että mulla on aiva kasvain. Myös on alkanut tulla outoja unohteluita. En esim. muistanut miten kirjoitetaan stressi, meinasin kirjottaa kaikkea sterssi, tserssi jne. Onko tuollaiset aivokasvaimen oireita? Jos ei ole sanokaa vain, että ei. ÄLKÄÄ MISSÄÄN NIMESSÄ ALKAKO KERTOMAAN NIITÄ.
Oon luulosairas ja vähän aikaa sitten pelkäsin imusolmukesyöpää.
Kommentit (13)
Katopa kun kaikki me kuollaan ennemmin tai myöhemmin johonkin mut toi on jo sairasta. Mene lääkäriin...
Todennäköisesti tuo johtuu siitä stressistä ja hartiajännityksestä.
Miksi. Oireideni takia vai luulotaudin? Ap
"Kuolenko mä?" - Tyhmä kysymys, kaikki me kuollaan joskus. Deal with it.
[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 20:55"]Miksi. Oireideni takia vai luulotaudin? Ap
[/quote]
Luulotaudin.
No nuo sinun "muistiongelmasi" ovat aivan tavallisia tuollaisia käy kaikille. Mutta sitten voit huolestua jos yhtäkkiä "heräät" todellisuuteen ja huomaat käveleväsi kaupungilla etkä tiedä miksi olet sielä, milloin tulit ja miten yhtäkkiä olet sielä jne.
[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 20:53"]Päänsärky ei ole aivo kasvaimen oire sinäänsä. Tai ehkä jossain loppuvaiheessa. Mutta ennen tullut kaikenlaista, muuta jota ei yleensä itse huomaa. Ei siintä nyt enempää.
[/quote]
Minä en luottaisi terveysasioissa sellaisen ihmisen arviointikykyyn, joka ei taida yhdyssanoja. Just saying
Enpä usko että aivokasvain on. Onko sulla univelkaa? Väsymys aiheuttaa ainakin minulla tuollaista kirjoittamisen kanssa sekoilua ja puheen tuottaminenkin on silloin hankalaa.
Joo kyllä sinulla on aiva kasvain!
Päänsärky ei ole aivo kasvaimen oire sinäänsä. Tai ehkä jossain loppuvaiheessa. Mutta ennen tullut kaikenlaista, muuta jota ei yleensä itse huomaa. Ei siintä nyt enempää.