Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko normaalia, että pariskunta, jolla lapsi ei vietä lomaansa keskenään...

Vierailija
15.07.2015 |

vaan kumpikin viettää sen oman äitinsä kanssa?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äitinsä? :D

No ei kuulosta normaalilta.

Vierailija
2/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tainnut puolisovalinta mennä pahasti vikaan, jos äitin seura lämmittää enemmän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukin tyylillään. Tietysti voi olla, että molempien äidit ovatt sairaita tms. 

Vierailija
4/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No en mä nyt pidä välttämättä niin epänormaalinakaan, jos ovat porrastaneet lomansa järjestääkseen lapselle mahdollisimman pitkän loman, ja toisen puolison ollessa töissä toinen on lapsen kanssa mummolassa.

Sitten jos lomat ovat yhtä aikaa ja lapsi on yksin kotona vanhempiensa ollessa äitiensä kanssa, kuulostaa jo vähän erikoiselta.

Vierailija
5/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis hä? valotappa vähän. Siis onko pariskunnan lomat samaan aikaan? Jos on, niin kyllä on outoa. Jos taas lomat on eriaikoihin (kuten järkevää on niin lapsilla on lomaa päiväkodista tai kouluikäisillä on seuraa lomalla) niin ei kai siinä sitten mitään ole jos sen ajan kun puoliso on töissä, viettää lasten kanssa mummolassa.

Vierailija
6/6 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiinni aika monesta jutusta. Meillä mies menee 2 viikoksi äitinsä luokse ihan siksi, että siellä on kaikki vanhat kaverit lähellä, serkut ja tutut. Minua taas ei mökkeily innosta, joten menkööt mies yksinään. Halvempi majailla äidin luona kuin hotellissa. Minä ja äitini reissataan syksymmällä yhdessä 2 viikoksi Australiaan tapaamaan siskotyttöä.

Varmaan me ollaan sitten monin tavoin outoja. Tämä sopii meille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kahdeksan