Rintaliivittömät naiset.
Mielipiteitä naisista jotka eivät käytä rintaliivejä julkisilla paikoilla?
Kommentit (21)
Ei kiinnosta muiden rintaliivit/rintaliivittömyys. Jokainen toimikoot miten itselleen parhaaksi näkee.
[quote author="Vierailija" time="14.07.2015 klo 16:12"]Huomiohuoria
[/quote]
Hohhoijaa.
Hienoja naisia jotka eivät halua tisseistään riipputissejä.
[quote author="Vierailija" time="14.07.2015 klo 16:13"]Alempaa luokkaa
[/quote]
Ihmiset, jotka oikeasti ajattelevat näin ovat ennemmin sitä alempaa luokkaa.
Unelmoin ihanasta tulevaisuudesta jossa naiset voivat kulkea ulkona paidattomana niinkuin miehet... pelkkä rintaliivittömyys nyt ei vielä mitään ole.
[quote author="Vierailija" time="14.07.2015 klo 16:15"]Hienoja naisia jotka eivät halua tisseistään riipputissejä.
[/quote] Jossain Afrikan perähikiällä liivittömillä naisilla onkin terhakat pikkutisut, eiku..
Miksi pitäisi kiinnostaa onko ohikulkijalla tai työkaverille rintsikat vai ei? Oisko aika hankkia jotain muuta sisältöä jo elämääsi?
Inhoon rintsikoita, mutta pakkohan niitä on käyttää, ettei kukaan arvaisi, että paidan alla on tissit, joissa on nännit!
Eiköhän ne ole niitä samoja palstan akateemisia feministejä, jotka kulkee sääret ja vittu karvasina, kainaloista tunkevista puskista nyt puhumattakaan. Ja meikata ei saa eikä tukkaa värjätä. Se on wt.
Harvemmin tulee katseltua onko jollain liivit vai ei. Yksi poikkeus on. Vanhempi nainen joka käyttää kesällä melko harvasti neulottua puseroa ja tissit roikkuu navassa, välillä vähän nänni pistää esiin puseron reiästä. O-K-S-E-N-N-U-S!!!
tää on kans osoitus naisten solidaarisuudesta tai siis sen puutteesta, koska ketä voi kiinnostaa jos joku kulkee liivittä? itse olen ainakin korkeakoulutettu, mutta minua ei alisteta tälle sairaalle yhteiskunnalle. pitäisi pitää jos joninmoisia kuristusliivejä ja törröttää rinnat ylhäälle, kuten hm:n pikkutuhmissa joulumainoksissa vihjaillaan ei niin hienovaraisesti. ei tietenkään hienoihin juhliin tai työpaikalle, mutta arkena mielestäni voi ihmisten ihmoilla pukeutua niin kuin tykkää. nännit ne on miehelläkin ja 70-luvulla naisten rinnat sai törröttää sen kummemmin että ketään kiinnostaisi. etenkin naisten mielestäni pitäisi tukea toisiaan tässä, mutta aika monet kokevat tämänkin asian sellaiseksi, jossa voi päteä ylemmyyttä , huomiohuora ja alempaa luokkaa olevat kommentit ovat juuri näitä. nin kuinka joku kehtaakin olla alistumatta naisten määrittelemiin ahtaisiin raameihin...ärsyttävintä ikinä on myös jos on urheiluliivit ja treenitoppi ja silti saattaa törröttää ja jotkut saattaa idiootteina tuijottaa ja kommentoida niinkuin sille voisin jotain, teipatako ne pitäisi kun lähtee juoksemaan...
Rintaliivienhän on tutkittu aiheuttavan enemmän haittaa kuin hyötyä. Selkäkipuja ja rintojen oman tukikudoksen heikkenemistä esimerkiksi. Lisäksi ne ovat epämukavat ja aiheuttavat rantuja ihoon. Tämän varjolla en pidä liivejä, muulloin kuin julkisilla paikoilla, koska ihmisten suhtautuminen arveluttaa. Kuin joku tuolla jo ehtikin mainitsemaan. Leimataan huomiohuoraksi...AP
Mutku mutku se sattuu ilman rintaliivejä. Sattuu nääääin paljon. Sattuu ainakin kolmen synnytyksen verran.
Herättää aina yllätysihmetyksen, joka kestä noin 1-2 sekunttia. Ensimmäinen ajatus on että tuossa naisessa on jotain outoa ennen kun tajuaa mistä on kyse.
Näitä on nyt Hki täynnä, trendikkäitä ja hyvin pukeutuneita n. 25-35 v ilman rintaliivejä. Parin viime viikon aikana olen havahtunut ilmiöön. Hätkähdän kyllä!
Ihan yks ja sama minulle käyttääkö ihmiset liivejä vai ei. Itse en aina käytä, mutta minulla on pienet rinnat eikä sitä huomaa onko minulla liivejä vai ei, tiukkoja toppeja en laita ilman rintsikoita ettei nännit törrötä. Muiden nännit on mulle ihan sama.
Vituttaa paska kylmäkeli, lämpimällä voi kauppojen kylmäaltaiden luona bongata töröttäviä nappuloita ja ohuen vaatteen alla kunnon sojottavat ketunnenät, kyllä lämmittävät miehen sydäntä.
Se ja sama. Itse käytän korkeintaan lyhyttä toppia joka ei purista tai hierrä mistään. Kukaan tuskin tajuaa onko mulla liivejä vai ei.
Huomiohuoria