Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tätä palstaa lukee toimittajat, kirjoitin päivällä tänne ja nyt se on Ilta-Sanomissa

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja eipä ollut ensimmäinen kerta.



Laitoin avauksen että Susan Boyle sai haastajan Shaheenista jne. Pitäisikö pyytää palkkaa?



Pikkupojasta tuli Susan Boylen haastaja - katso video!

20.04.2009 14:11, päivitetty 20.04. 14:36



Simon Cowellin ja koko Ison-Britannian Talentissa hurmannut kirkon vapaaehtoistyöntekijä Susan Boyle, 48, on saanut vakavan haastajan.



Talentissa esiintynyt 12-vuotias Shaheen Jafargholi sai ensin nyrpeää naamaa Cowellilta laulettuaan hetken Amy Winehousen Valerie-hittiä. Yrmy tuomari käski poikaa kokeilemaan toista kappaletta, ja tämä valitsi Michael Jacksonin Who's Lovin' Youn.



Kuin enkeli laulanut Shaheen sai yleisön puolelleen. Poika sulatti myös Cowellin kivisydämen.



- Tämä yksi biisi muutti elämäsi. Tämä voi aloittaa jotain aivan erityistä elämässäsi, nuori mies! Cowell hymyili.

IS

Vierailija
2/4 |
20.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen kuullut kyllä ihmisistä, joilla on täysin turha elämä, jotka eivät ikinä keksi tai saa aikaan mitään merkittävää ja joille ei ikinä tapahdu mitään, mutta tuo nyt on kaiken huippu. On ihan ymmärrettävää, että kun sanot kerran elämässäsi jotain ja sitten joku sanoo saman jossain muualla, luulet että sinua heti jäljitellään ja plagioidaan kun olet niin fiksu jne jne. Sille on ihan sanakin - vainoharhaisuus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä blogia kyllä siteerataan useastikin ip-lehdissä.

Vierailija
4/4 |
21.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

toimittajat seuraa juuri noita muiden maiden lehtiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kuusi