Lue keskustelun säännöt.
Raskauden mahdollisuus!
10.04.2009 |
Elikäs mulla alko menkat 30.3 ja viikko siitä oli kaksi kertaa seksiä ilman ehkäisyä, joten onko minun mahdollista tulla raskaaksi jos minulla onkin ovulaatio hieman myöhemmin? Nyt minulla on parin päivän ajan ollut aika paljon limaista vuotoa jossa on verta seassa, joten olisiko tämä mahdollisesti kiinnittymistä tai jotain. Vai olisiko käynyt niin että olenkin jo raskaana vaikka menkat tulivatkin?
Kommentit (2)
ovislimojen määrä ei ole mitenkään vakio. Omalta kohdalta voin sanoa ettei niitä joinain kuukausina edes huomaa, toisina huomaa erityisen hyvin (ja ne on parhaimpia tärppikuukausiakin kolmen lapsen kokemuksella ;)..
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Yleensä se että oviksesta 2vkoa niin alkaa menkat on aika vakio. Yleensä kiertojen pituuksien heitto riippuu siitä että ovis on ollut myöhässä. Ennemminkin veikkaan että sulla on nyt alkanut ovislimat ja yleensä 5 ovislimapäivänä irtoaa munasolu.
Raskauden mahdollisuus on varmaan samaa luokkaa kuin saada lotossa 6 oikein.