Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Toinen kerta juurihoitoa. Kamala kipu nyt..

Vierailija
31.03.2009 |

Olin siis toistamiseen juurihoidossa. Hammas oli ollut oireeton ensimmäisen kerran jälkeen mutta nyt eilisen jälkeen jomottaa aivan sairaasti. Kaksi buranaa jo otin vaan ei auta. Oksettaa ja tuntuu et lähtee kohta taju.

Hammaslääkäri sanoi et voi jomottaa pari päivää mut kuinka paljon tota buranaa voi kerralla ottaa?

Onkohan tää normaalia?

Hammasta ei voi poistaa, kun ei oo takimmaisia jotka ei näkyis..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

meni sitten toiselle lääkärille ja sinne juureen oli jäänyt jotain(en muista mitä) mutta se poistettiin ja kipu lähti.

Vierailija
2/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos hampaasi on ollut oireeton ja särkee nyt, sinne on jäänyt/päässyt bakteereja. Ne lisääntyy ja lisääntyy siellä umpinaisessa tilassa ja aiheuttaa ienpainetta -> kamala särky, joka kasvaa koko ajan.



Se EI lopu itsestään, sillä ne pöpöt ei pääse sieltä pois.



Soita heti hammaslääkäripäivystykseen, hammas avataan ja juurikanavat putsataan taas, särky loppuu välittömästi,



Nimim. kuukausi sitten samassa tilassa ollut



PS. Hampaasta purskahti mätää sen verran, että ei huvita muistella makua :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis kaks eri hammasta kysessä. tuli niin kipeäksi et itkin ihan.. tulehtuneet oli pahasti, putsaus ja lääkekuuri sekä 600mg buranaa..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kahdeksan