Suureneeko rinnat aina synnytyksen jälkeen?
Mulla on valmiina imetysliivit(siskolta jääneet) ja koitin niitä niin ne olis nyt sopivat, ja viikkoja on 29. Onkohan ne synnytyksen jälkeen pienet?
Kommentit (6)
Mulla rinnat kasvoi kahdella kuppikoolla kun aloin odottaa esikoista, pelkäsin oikeasti kuinka isoksi kasvavat kun maito nousee, mutta eivät kasvaneet onneksi enää yhtään isommaksi. Ikävä kyllä ovat olleet viimeiset yhdeksän vuotta jo siinä koossa mihin sillon kasvoivat.
tai ei mulla ole rintoja ollenkaan oikeasti. Nyt ne on jo b kupit. Tai jos nää nyt vielä tästä kasvaa niin pitää ostaa kohta c kuppia :( . Viime synnytyksen jälkeen en muista et olis ollut edes maidon nousun jälkeen näin isot. t ap
imetyksen edetessä voivat olla sopivatkin.
ja tisseistä tuli aivan järkyt daisari-melonit.. siis ihan hirveet! Kuppi pomppas C:stä E:hen.
ekan raskauden jälkeen a-kupista dd:n kun maito nousi... Mut palautu silleen, että imetyksen lopussa oli b-kuppi ja siihen jäikin (vaikka paino putos alle lähtöpainon).