Mitä joululahjaksi miehen mummolle??
Kommentit (7)
Iäkäs ihminen, ei omaa huushollia enää. Todella vaikea keksiä mitään lahjaa. Onko ideoita?? Yöpaidat, lakanat, pyyhkeet ja lastenlasten valokuvat annettu jo moneen kertaan.
vaan laittakaa teidän lasten kuvia jos on lapsia, me tehtiin isomummolle kalenteri meidän lasten kuvista, tykkäsi kovasti että on kaunis kuin taulu :)
siihen valmiiksi kaikki lasten ja lastenlasten ja lastenlasten synttärit ja nimpparit. Mun mummuni aina arvosti sitä, ettei tarttenut sen itse huonolla näöllään niitä merkkeilla.
mummo on ollut aika paljon sairaalassa, ja se on sellaiseen kiva.
Omalle mummolle annoin viime vuonna Vichyn naamarasvaa
Jonka teet itse, ei niitä kaupan juttuja, joilla ei joulun jälkeen tee mittään. Kahvia, teetä, keksejä, jotakin itel eivottua, kynttilöitä, servettejä, makeisia yms. vanhemmat ihmiset usein pihistelee esim. paremman kahvin ostamista. Voivat olla iloisia, ettei ite tarvii niitä vähään aikaan ostella.
sellainen A4 kokoinen. Mummo tykkäsi kovasti ja sanoi aina että ei muuta lahjaa tahdokkaan.