Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

rv34+4 ja kipeät supistukset

Vierailija
03.03.2009 |

Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitkä ponnistus

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli yöllä oli noin tunnin verran kipeitä supistuksia,ei kuitenkaan säännöllisesti.. tunnin jälkeen loppui kuin seinään,mutta menkkakipumainen jomotus jatkui. tänään ei ole ollut mitään... liikkeet olen tuntenut kyllä. onko kellään kokemusta? pitäiskö olla huolestunut..?

Vierailija
2/5 |
03.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ehkä vielä ole tulossa, mutta tuskin loppuun kestää...Käy neuvolassa tarkistamassa kohdunkaulan tilanne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos supparit eivät ole säännöllisiä eikä niitä ole enempää kuin 5 tunnissa, ei todennaköisesti merkkaa yhtään mitään synnytyksen ajankohdan suhteen (itsellä ollut tuollaista kaikissa raskauksissa jo reilusti alle 30 vkoa, silti lapset tähän mennessä täysiaikaisia). Ja jok. tap. noilla viikoilla synnytys olisi myos lähestulkoon sama asia kuin täysiaikaisena, eli vaikka tulisikin lähiaikoina niin ei tarvitse olla huolestunut.

Vierailija
4/5 |
03.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta odottele huomiseen ja kysy sitten neuvolasta, kun vauva kerran liikkuu.

Vierailija
5/5 |
03.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se noilla viikoilla kyllä todellakaan ole sama asia syntyä kuin täysillä viikoilla.



Mulla ei ole ollut kipeitä supistuksia ennen kuin on ollut tosi kyseessä, mutta kivuttomatkin supistukset ja jomottelut saivat kyllä kohdunkaulan lyhenemään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kaksi