Mies töissä toisessa kaupungissa...??!!
Meillä tilanne, että mies saisi "unelmaduuninsa" Tampereelta. Asumme Helsingissä..Miten tämmöinen homma oikein toimii..
Ainut hyvä tuossa on se, että pystyy silloin tällöin tekemään etänä hommia. Mutta hei, kertooka onko jollain näin? Ketuttaa jo valmiiksi..
Kommentit (4)
ihmisiä päivittäin töissä Hesassa. Miksei se toimisi toisinkin päin?
miksette jossakin vaiheessa voisikin harkita muuttavanne lähemmäs Tamperetta? Esim. Lempäälästä saisi varmaan samalla rahalla isomman asunnon kuin pääkaupunkiseudulta. Tai Hämeenlinnasta? vaan en tiedä, onko siinä järkeä, että molemmilla on pitkä matka... =/
kun koko perhe joustaa ja ymmärtää. tampereen ja hesan välillä kulkee junatkin tosi hyvin ja sitä paitsi aikamoinen määrä ihmisiä kulkee töissä näin. raskasta välillä varmasti, etenkin talvella mutta jos kerran unelmahomma niin silloin antaa palaa. ei kannata kirota liikaa etukäteen. estääkö oma työ muuttamasta treelle? olisko mahdoton ajatus sekään?
mieskin meinasi että josko sinne Treelle kaikki muutettais..vaan enpä saa työtäni mukaan. Ehkä saadaan homma toimimaan, kun ei tuo matka nyt kuitenkaan ihan älytön ole