Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kauan jalkalenksujen " kuuluu kestää" ?

22.04.2008 |

Meillä on sekä VDT:n että Ticketin haalareista irronneet jalkalenksut, siis napit irtosivat ja sitä myöten jalkalenksut. Käytössä nuo haalarit ovat siis olleet vasta muutaman viikon (mitä tätä vk-keliä nyt tässä keväällä on ollut). Argh, kyllä ottaa päähän, kun en suuremmin tuota ompeluhommaa rakasta :/ Mutta siis, irtoileeko muiden haalareista näin lyhyen käytön jälkeen jalkarenksujen napit? Meillä ei ole aiemmin muissa haalareissa tällaista ongelmaa ollut.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä lähtivät pojan Remun haalarista napit irti niin monta kertaa, että kyllästyin niitä ompelemaan takaisin ja ostelemaan nappeja. Ompelin lenksut kiinni lahkeeseen ja kun lenksu menee poikki, mietin sitten mitä seuraavaksi teen ; )



Vierailija
2/2 |
22.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa ennen käyttöönottoa jo vahvistaa nappien ompeluksia, pääsee helpommalla.



Se sellainen perusreikäkuminauha ei käytössä koskaan kauan kestä, mutta sitä saa onneksi marketeista metritavarana lisää.



Nappien pitäisi munkin mielestä kestää paikoillaan edes pari kuukautta, mutta valitettavasti nin ei enää kovin usein tapahdu ellei ole proaktiivinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla