Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pph:t! Minkälainen katastrofi on sellainen,

Vierailija
04.12.2008 |

että yksi lapsista on 15 päivää kuukaudessa? Joku mulle sitä ehdotti, kun tuskailin päivähoitopäivien kanssa. Mulla on nimittäin tosi ihana pph, mutta haluaisin pitää lasta vähemmän hoidossa. Paljonko palkka tuollaisesta laskee? Siirretäänkö lapsi välittömästi päiväkotiin? Pph:lla on tällä hetkellä neljä kokopäiväistä ja yksi puolipäiväinen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

meidän kunnassa saa aina pph saman palkan oli yksi lapsi hoidossa tai täysi määrä.

Vierailija
2/3 |
04.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

yleensä lapsen hoidon tarve muodostuu sen mukaan, miten vanhemmat ovat töissä eli tarvitsevat lapsellensa hoitoa. Eli jos et tarvitse lapselle hoitoa joka päivä niin aika loogista olisi, ettet vie lasta hoitoon joka päivä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei vaikuta palkkaan eikä yleensä siirretä päiväkotiin. Jos päivät jää kovin vähiin, saatetaan samalle paikalle vuoropäiviksi laittaa toinen lapsi, jolloin hoitopäivät pitää tietää etukäteen ja pitää niistä kiinni.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yhdeksän