Millä syillä olet hyljännyt mieskandidaatteja jo ekan deitin jälkeen?
Kommentit (20)
esim. haisee, likaiset vaatteet, todella paskaiset hiukset tai kynsien aluset ym. YÖKK!!
henki haisi
tupakoi
humaltui liikaa
narisi ja valitti
-Äijällä oli vitun rumat vaatteet (joku kulahtanut 80-luvun college-paita..)
-Ruma muuten vaan
-Näytti ihan kalkkunalta
-Paskaset kynnenaluset
-Ääni kuin ininä
en jaksa kaikkea muistella
Olisi pitänyt ymmärtää jo silloin sanoa heippa.
Seksi sattui, miehellä oli liian iso. Se on kyllä sääli.
Mies oli heti tosissaan, vei jopa vanhempiensa luo kysymättä multa. En suostunut autosta ulos, sillä en ollut valmis tapaamaan heitä. Enkä siis koskaan tavannutkaan.
Vei myös kysymättä verkostomarkkinointitilaisuuteen, joka oli kuin hurmoshenkistä uskonnollista jenkkihapatusta.
ja mies itse valitti ettei hänellä taida olla mahdollisuuksia minun kanssani, koska olen yllättävän hyvän näköinen ja liian tasokas hänelle :DDD No mitäs tuohon sanomaan? Sanoin, että ei sitten, mutta yleensä antanut miehelle toisenkin mahdollisuuden, että ei olisi niin palojoa jännitysmomenttia vaikuttamassa. Sanoin vielä, että mistähän hän päätteli ettei hänellä olisi mahdollisuutta ja hyvää jatkoa :DDD
kiitti mulle riitti, en halua narkkaria tulevien lasteni isäksi. Ja luuli mua samanlaiseksi vaikka oltiin yhden ainoan kerran nähty aiemmin yhteisten ystävien luona.
Ystäviä edelleen, mutta en vois kuvitella seurustelevani hänen kanssaan.
- käpälöinti,
- pahan hajuinen ( mm. hengitys, näppylöitä finnejä, joissa töhnää..)
- jatkuva kännäily
- vanhan viina tuoksu
- pidemmällä ajalla valehtelusta kiinni jääminen
- töppäily- yksi mm.. istui putka-autossa- näin hänet putka-autossa, kun kävelin ja oli menossa KIRKKOON...vuonna x
Herra 1. Liian päällekäyvä, pienikokoinen käppänä, inhottava parta, piti itseään selvästi hyvin vetovoimaisena - mikä ällötti minua. Kirjoiteltiin tämän jälkeen hetki miehen sisukkuuden ansiosta, mun puolelta ei mitään mielenkiintoa
Herra 2. Sisäänpäinkääntynyt, ei osannut oikein jutella, ulkonäkö periaatteessa ok mutta katse ja tyyli ihmeen pälyilevä. Inhottava suu. Juttu jäi siihen.
Herra 3. Ulkonäkö ok, joskin oudot vaatteet. Pälyilevä ja arka, vaivautui juttelusta - tunsin itseni pelottavaksi ja suulaaksi. Juttu jäi siihen.
Herra 4. Friikki, pukeutui oudosti ja harrasti friikkimäisiä koruja ja tilpehöörejä. Kaikkea muuta kuin fyysisesti vetovoimainen; valju iho, hiusraja takaraivolla, ripsettömät silmät, ruma suu.... Juttu jäi siihen.
Tässä yli vuoden saldo :(
MM.
- Mies söi vihreätä Orbittia (sen haju ällötti mua ihan kauheesti)
- Ei osannut halata, taputteli vain selkää niin kuin mies halaisi miestä (en sitten katsonut tarpeelliseksi ruveta opettamaan...)
-Kävelytyyli ihme " heppamainen"
- Pukeutumistyyli aivan mauton
- Takertuvaisuus
- Liian ihastunut minuun, palvoi maata jalkojeni alla, yäk!
Pakko silti myöntää, että nämä miehet lempattuani olin melkoisen itsekäs ja naivi. Tosin ehkä vieläkin, koska suurimmasta osasta em syistä lemppaisin edelleen =))))))
yksi oli aivan jättimäisen lihava. Sanoi kyllä olevansa iso, mutta oli n. 170cm pitkä ja ympärysmitta niin iso ettei mun kädet yltäny sen ympäri. Ite olen 162cm eikä mulla ole mahaa viemässä tilaa halaukselta.
Toinen puhui hirveellä paatoksella. Haisi tupakalle ja hikoili aivan sairaasti.
Yhdestä taas en ollut alunperinkään kiinnostunut siinä mielessä mutta tapasin hänet silti kaverimielessä. Ei vaan sytyttäny yhtään. Kavereita ollaan toki edelleen.
Ville Virtanen tuli mun viereen istumaan, deittini ei edes tunnistanut koko tyyppiä. Päättelin yleissivistyksen sen verran kehnoksi, että se jäi siihen.
PS. En siis mitenkään huomioinut tätä Virtasta, mutta leffan jälkeen vaan kysyin, että näitkö kuka istui meidän vieressä. Ei tiennyt.
Ville Virtanen on Eija Vilppaan ex, on näytellyt monissa tv-sarjoissa, leffoissa ja näytelmissä.
Tyypillisin " hylkäämisen" syy on ollut se että treffit ovat olleet tylsät eikä ole ollut mitään mielenkiintoista keskusteltavaa.
Myös mm. hirveä ruikuttaminen ekoilla treffeillä (voi minua parkaa... byyhyy...) on saanut lopettamaan homman alkuunsa, samoin omaisuudella, asemalla tai uskokaa pois, jopa omalla ulkonäöllä leveily. Kerran lähdin kävelemään kun deitin asunto oli niin järkyttävä (se tiesi mun olevan tulossa sinne, eikä ollut silti esim. petannut sänkyä tai edes pistänyt olohuoneen pöydällä olevaan kossupulloon korkkia!).
jos miehen ulkonäkö tulee noin yllätyksenä???
Ei mun ole tarvinnut ulkonäön takia ketään raakata, kun olen kyllä aina tiennyt, miltä deittikaverini näyttää...
olen ollut sinkkuna nyt pari kuukautta;) eli aikalailla olen sinkkuillut ja tapaillut niitä ei oikeita ja jopa jotain varteenotettaviakin;) Olen kyllä todella ronkeli ja ihastun niihin renttuihin;(