Katsoko kukaan Huippumalli ohjelmaa? Karsee korppi
tuo Saimi Hoyer:/ Suorastaan vastenmielinen sekä ulkonäöltään että ääneltään. Ihan on kuin se amerikan version tuomari janice dickinson. Paitsi että Dickinson on parempi.
Kommentit (10)
toista ilmausta. Siitä tuo " Postia Annelta" . Paitsi että tytöt huusivat pari kertaa " Annepostia" .
kammottavan näköinen, että kuuloinen...Pilaa koko ohjelman, ja oli PALJON tylympi, tökerömpi, epämääräisempi ja asiattomampi puheissaan kuin Janice ikinä. Niin pelottava kotka, että sen voisi tulevissa jaksoissa häivyttää kuten tissit tms. häivytetään kuvista suttukuvalla. Myös äänen voi muuttaa, tai jopa poistaa sen kokonaan. Hyvä sarja, sekä Suomessa että jenkeissä, mutta Saimia ei oikein voi katsella.
Saimi on ihana. Suorasanainen ja reilu, pisteet Saimille! Ihana kun on tuomaroimassa!
Musta se pääjuontaja ei oo kummoisen näköinen. Tara oli nii kaunis ja ilo silmälle, suomessa ei pääse sille tasolle
sen kommentteja siinä lopussa oli suorastaan tuskallista kuunnella
Paljon vastenmielisempi oli se nasaaliääninen juontaja.
Siihen tarvittiin " kiltti ja kannustava" Tyrankorvike ja sitten räväkämpi vetämään Janicen suorasukaisempaa roolia.
Katsoin uteliaisuudesta ja yllätyin miten olikin suoraan formaatin mallista tehty juttu, aina tyttöjen ulkonäköä myöten. Suomessa vain on kovin pienet puitteet tuollaiselle ohjelmalle, ja jotenkin säälittää se läpinäkyvä yrittäminen monessa asiassa, niin kuin oltaisiin jotain suurempaa kuin ollaankaan.
Ja muutenkin on vaikea kuvitella, että suomalaiselle se olisi niin iso kiljumisen ja ihkuttamisen paikka, että saa oman meikkiboksin tai korkokengät. Jotenkin tuntui niin lavastetulta nekin kohtaukset. Vaikka mitäpä muuta ne olisivatkaan.
Tuo ärsytti mua, koska ks. huudahdus oli niin teennäistä ja kopioitu jenkkiversiosta tökerösti.
Aijon kuitenkin seurata sarjaa.
Eikös?