Kuinka nopsaan tulokset lapsivesipunktiosta?
Hej!
Kuinka nopeasti (tai hitaasti..) olette saanneet tuloksia lapsivesipunktiosta? Tiedän, että normaali aika mikä sanotaan, on 2-4 viikkoa.
Siksi vain kyselen, kun meillä edellisesä raskaudessa tehtiin istukkatutkimus, jossa tulokset luvattiin noin kahdessa viikossa (1-3 vkoa) ja tulivat reilusti alle viikossa (ei mikään pikaviljely), eli voikohan lapsivesitutkimuksessakin tulla nopeammin..:)?
Tanjuska
Kommentit (3)
mikä yllätti iloisesti, kun oli annettu juuri tuo useamman viikon aika. Neuvolaterkkari silloin kommentoikin meille, että usein tulokset selviävät nopeammin, mutta asiakkaalle annetaan tuo " varman päälle" -aikaraja, ettei odottaja turhaan alkaisi laskea päiviä ja huolestua tuloksista etukäteen, jos tulos ei valmistukaan ripeästi.
Kiitos Juulia vastauksestasi, onko jollian muilla kokemuksia aiheesta?
Tanjuska
Meillä meni päivää vaille 2 vko. Ja luojalle kiitos kromosomit lapsella kunnossa -> huomenna rakenneultra ja voi että osaa jännittää :/