Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka nopsaan tulokset lapsivesipunktiosta?

25.03.2008 |

Hej!



Kuinka nopeasti (tai hitaasti..) olette saanneet tuloksia lapsivesipunktiosta? Tiedän, että normaali aika mikä sanotaan, on 2-4 viikkoa.



Siksi vain kyselen, kun meillä edellisesä raskaudessa tehtiin istukkatutkimus, jossa tulokset luvattiin noin kahdessa viikossa (1-3 vkoa) ja tulivat reilusti alle viikossa (ei mikään pikaviljely), eli voikohan lapsivesitutkimuksessakin tulla nopeammin..:)?



Tanjuska

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä meni päivää vaille 2 vko. Ja luojalle kiitos kromosomit lapsella kunnossa -> huomenna rakenneultra ja voi että osaa jännittää :/

Vierailija
2/3 |
25.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mikä yllätti iloisesti, kun oli annettu juuri tuo useamman viikon aika. Neuvolaterkkari silloin kommentoikin meille, että usein tulokset selviävät nopeammin, mutta asiakkaalle annetaan tuo " varman päälle" -aikaraja, ettei odottaja turhaan alkaisi laskea päiviä ja huolestua tuloksista etukäteen, jos tulos ei valmistukaan ripeästi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos Juulia vastauksestasi, onko jollian muilla kokemuksia aiheesta?



Tanjuska