Lue keskustelun säännöt.
Paastaisitko lapsesi opiskelijapuheterapeutille? Kun oikealle pt:lle ei paase ja yliopistolle paasisi jonkun opiskelijan hoidettavaksi.
Kommentit (4)
oikea puheterapeutti kuitenkin piti silmällä opiskelijaa ja uskon että opiskelija joutu raportoimaan oikealle kuitenkin
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
osaa ne opiskelija tehdä lapsen kanssa ihan yhtä hyvin kuin ammattilainen. Jos tarvitaan diagnostiikan apua esim jonkun vakavamman epäilyn yhteydessä, sen tekee tietty ammattilainen.
Itsehän noita harjoituksia tehdään lapsen kanssa kotona, enkä minäkään tunne mikään ammattilainen olevani. Opiskelijalla kuitenkin joku valvoja tai ainakin raportoi opettajalle, eli ei kai tuosta ainakaan vahinkoa voi olla. Jos kuitenkin pysytte jonossa oikealle puheterapeutille, niin käytä ihmeessä opiskelijalla tässä odotteluaikana!
ammattitaitoinen kelpaisi.