Yksinkertaisesti: Bona, Piltti vai Semper?
Kommentit (7)
Huonoja kaikki. Kannattaa valmistaa itse, niin lapsi tottuu jo pienestä asti samoihin makuihin, mitä perheessä tyypillisesti syödään. Meillä valmistettiin lasten ruoat yleensä muiden ruokien oheisruoista aluksi. Jos meillä oli parsakaalia ja perunaa, tuli niistä sose. Sen mukaan, mitä me muut söimme. Suolan voi laittaa vasta omalle lautaselle, jos kokee sitä tarvitsevansa.
ilmankos ovat halvimpia. piltti tai bona meille - kiitos!
Semperin hedelmä- ja marjasoseissa on eniten makua minun mielestäni, valikoima vaan on kovin pieni. Ns. suolaisista soseista ei ole kokemusta.
noista eniten oikealle ruualle. Myös Semperin hedelmä- ja marjasoseet ovat hyviä ja maitokin sopi parhaiten vauvan vatsalle. En ole kyseisessä firmassa töissä kuitenkaan ;). Niiden puurot ovat kyllä huonoja.
Muksu-tuotteista käytän vain hedelmä- ja marjasoseita.
hätätilassa Semper