Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miltä tuntuu, kun akupunktionula laitetaan? Entä kun sitä pyöritellään?

Vierailija
16.03.2008 |


Miten olet kokenut koko operaation? Oliko siitä apua?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Neulat ovat ohuita, eikä niiden laittaminen satu (ainakaan minua). Laittaessa ehkä pieni nipistys vain ja sitten ei tunnu enää miltään.

Vierailija
2/4 |
16.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse asiassa toinen kylki oli silloin niin krampissa, ettei neulat tuntuneet miltään. 2 hoitokertaa auttoi relaksoimaan lihaskrampin. Muu hoito ei auttanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä löysitte akupunktiolääkärin, suositteliko joku vai valitsitteko sattumanvaraisesti? Ja oliko joku kohta erityisen arka pistolle?

Vierailija
4/4 |
16.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla laitettiin korvat ja korvalehdet täyteen neuloja. reagoin vaan siihen ensimmäiselle kerralla todella vahvasti ja silmissä sumeni (kroppa täynnä kaikkea sontaa). mutta jälkeenpäin upea olo, aivan kuin saunasta olisi tullut, raikas ja virkistäytynyt. ai kun alkoikin tekemään mieli myös!

magneetteja olen kanssa koittanut, mutta ei niin suurta vaikutusta