Kääk! Raskaana 30+0 ja katsoin äsken peilillä alapäähän...
Ajattelin siis kurkata alapäätä peilillä, kun tuntuu että hiivatulehdus on iskenyt.
No hiivalle sainkin jo varmistuksen, näkyi ihan selkeitä valkoisia kokkareita, mutta järkytyin muuten kun katsoin häpyhuulia.
Ne ovat ihan turvonneet, " irralliset" . Koko värkki näyttää todella isolta ja rumalta.
Onko ihan normaalia että alapään ulkonäkö muuttuu näin paljon?
(toinen lapsi kyseessä)
Kommentit (5)
kun päätin tehdä saman eli kurkkaista miltä alakerrassa näyttää. Itkin sitä sitten järkyttyneenä terveydenhoitajalle neuvolassa =)
Nyt jo naurattaa ja jauhelihamainen ulkonäkö on poistunut sittemmin =)
Olen myös raskaana ja muutaman päivän oli sellaista kokkareista valkovuotoa, häpyhuulissa aika runsaasti pientä kokkaretta, mutta meni ohi. Olikohan hiivaa? Pesen suihkussa aamuin illoin, että ei hygienian puutteesta johdu.
ja siksi ei edes seksi enää maistunut itselle kun en kehdannut alapäätäni näyttää=( vaikka tuskin miestä olis haitannut mutta silti.. oli tooooosi ruma
Nyt uusi miesystäväni yllättäen kehui sitä, on kuulemma ihanan muhkee, että eipä sitä varmaan sitten tarvi häpeillä..
isohko suonikohju eikä mikään kaunis katseltava. Edellisessä raskaudessa katosi synnytyksen jälkeen pois. Parempi kun ei paljon katsele peilien kanssa alapäähän ;) ja rv 28 kasassa.