Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Reima/Reimatec - mitä ostatte pojalle?

28.02.2008 |

Hei poikien äidit, mitä olette ostaneet/aiotte ostaa poikalapsillenne kevään mallistosta? Olisi kiva, mitä mallistosta kelpuutitte.



Itse en erityisesti syttynyt millekään mallille, mutta 2 tec-takkia (eri koot) kuitenkin hankin, kun kerran tarvetta on.



-Luca-takki vaalensini-ruskeana

-Mikael-takki oranssina.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta en taida ostaa mitään, olivat jotenkin mitäänsanomattomia. Tuo Luca v.sin-ruskeana olisi ollut ainoa joka olisi ollut ok. Olisin kaivannut enemmän väriä tai siis enemmän raikkautta! Olivat jotenkin haljuja ja tunkkaisia. Ne yksivärisetkin takit oli mielestäni pilattu sillä raidalla.



Ja pikkuveljelle siis kotiutui jo Ticketin turkoosi setti, isoveli saanee " tyytyä" äidin ompelemaan. Kangastukusta tilasin limeä Reimatec-kangasta, ja toiset housut ruskeasta (taisi olla Luhdan kangas). Pikkuvelikin saanee toiset housut ruskeana tai harmaana, kumpi nyt paremmin sopii tohon turkoosiin. Niin, ja isoveljelle ei ostettu Tickettiä koska 128 senttisessäkin vain kohtalainen hihanpituus, mutta aivan hirveän leveä muuten! Pikkuveljelle mittasuhteet paremmat.

Vierailija
2/2 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille tulee kuusi Reimaa tämän kevään mallistosta.



Pienemmälle en kelpuuttanut kuin asusteita: vaaleansininen Ina hattu ja vihreät MiniTec hanskat on jo (jälkimmäinen kuulema susi ostos, kuulin vasta ostettuani :() ja tilauksessa on vihreä Ina hattu seuraavaa kokoa.



Isommalle on ostettuna Martin takki, se mikä näkyy Reiman sivuilla eli oli jotenkin kaiken värisekamelskan keskellä minusta ihana takki. Eipä tuota voi varmaan laittaa pojalle kouluun päälle, mutta sellaisena sadesään kyläily- ja kaupunkitakkina on minusta kaunis ja kuitenkin vettä pitävä.



Isommalle on lisäksi tilauksessa kahdet mustat Casual housut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla