Voi ei ;( Häkkisillä avioehto. Mitenhän Erja pärjää ilman luxus hotelleja ja matkoja, ihan sääliksi käy.
Kommentit (7)
Ja lyönpä vetoa, että pian on uusi rikas kulta kainalossa.
Kai sillä muuten joku ammatti on itselläänkin? Ja jos eivät hirveissä riidoissa eroa, niin kai Mika silti pitää huolen, ettei Erja ihan tyhjän päälle tipu?
Kyllä mun ex-mies maksoi elareita enemmän kuin piti, osteli lapsille kalliimmat ulkovaatteet elareiden lisäksi (kengät, toppapuvut ja välikausipuvut jne) ja maksoipa alussa melkein puoli vuotta mun vuokrankin, kun erottiin, enkä heti löytänyt sopivanhintaista vuokra-asuntoa itselleni ja kahdelle lapselle. Eikä kyse ollut mistään syyllisyydestä.
Ja nainen taitaa olla niin kovaksi keitetty että varmaan pärjää.
Ja miksi ei olisi kohta rikas uusi kulta. Varmaan Erjalla riittää ottajia. Erjahan on täydellisesti koulutettu edustusvaimo.
ihan varmasti pärjää elämässään tulevaisuudessakin hyvin.
vaikkapa tv-juontajan hommia.
Vierailija:
ihan varmasti pärjää elämässään tulevaisuudessakin hyvin.
Eikö se saa osansa ja varmaan sillä on jo omissakin nimissä jotain omaisuutta. Lisäksi se saa käsittääkseni jonkinlaisen elatusmaksun. Näin ainakin luin. Kannattaisi ennen olla huolissaan jostain muusta kuin Erja Häkkisen pärjäämisestä.
kyllä sillä elää ihan kivaa elämää