Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten naimisiin?

Vierailija
18.11.2008 |

Tässä olis tämmönen 10 vuotta yhdessä ollut susipari jolla muutama lapsi. Meillä on kai ongelmaksi äitynyt tilanne naimisiinmenosta. :D



Häistä puhutaan, välillä aihe unohtuu ja joskus mietitään asiaa hetki. Sitten arki taas tulee eteen ja homma vaan seisoo. Naimisiin ei ole pakottavaa tarvetta ja kaikki muu tuntuu menevän edelle? Suvutkaan ei ole vuosiin udellu häistä.



Odotellaan uutta lasta joten naimisiin ei olla menossa. Ja haaveillaan seuraavasta kääröstä -ja taas se siirtää häitä.



Miten te olette päätyneet alttarille joilla yhteisiä vuosia löytyy hyvä tovi? Ollaanko tuomittuja vaan "olemaan" ikuisuus yhdessä.. ?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos aina on raskaana ja heti uutta toukkaa kehiin ja raskaana ette halua naimisiin mennä?!



Varaatte joku viikonloppu sen papin ja iskette kiinni. Ei kai siinä sen kummempaa. Ihan kuin ristiäiset järjestäisitte, niistä kai on jo kokemustakin.

Vierailija
2/2 |
18.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos oikeasti haluaa naimisiin niin sen voi tehdä vaikka viikon varoitusajalla. Maistraatista löytyy varmasti vapaita aikoja, jos pappia ei saa/halua :).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla