Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

VOITTEKO AUTTAA?!

Vierailija
29.12.2007 |

Ennen joulua otettu pissanäyte, jossa kasvoi e.coli. Antibiootti ja sitten toinen, kun eka ei auttanut. Tämä toinen ab. aloitettu jouluaattona. Torstaina toinen pissanäyte,kun oireet eivät hellittäneet. Pe tulos: näyte puhdas. MUtta vieläkin sattuu pissatessa ;( MITÄ TÄÄ OIKEIN ON??!!

KIITOS

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. klamydia? yksi vaihtoehto on myös se että se on " psykologinen" vaiva eli olet varsinaisesta taudista parantunut, mutta kuvittelet vielä niin kovasti sen olevan päällä että saat jopa oireita itsellesi aikaiseksi. Nyt juot vaan paljon nestettä ja syöt karpaloita/juot karpalomehua jos mahdollista ja mikäli se ei parin päivän sisällä helpota niin takaisin lääkäriin.

Vierailija
2/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin se ei näy kokeissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuumeen. Lisäksi tuo aiheuttajabakteeri E.coli oli jollain ESBL-kannalla.... Lääkäri vaan sanoi, että on pahempi juttu. -ap-

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kahdeksan