Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

noh, mitkä lahjat lähtee heti HUUTOnettiin??!!

Vierailija
29.12.2007 |

Meillä:

-pehmolelut

-fleeceviltti

-typerät lelut joilla ei voi leikkiä

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

melkein nuolla näppejään joulun vuoksi.



Laitettiin kiva joulu. Suku tuli syömään ja iltaa istumaan. Ja meillä meni rahaa niin paljon, että saa tosiaan kiristellä vyötä ennen seuraavaa palkkapäivää. Ei puhettakaan, että voisi tästä alennusmyynteihin lähteä paitsi ostamaan lahjakortilla vaatteita. Kolmelle lapsellemme laitoimme jokaiselle yhden toivelahjan, mutta rahaa meni myös kummilasten ja lähisukulaisten lahjoihin.



t. yks äiti vaan

Vierailija
2/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

olin ostanut kummilapsille lahjoja jo kesällä



ja syötiin mummolassa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten jäi joulusta ja lahjoista vähän tylsä olo, kun meilläkin ruokittiin sukulaisia eikä kukaan tarjoutunut tuomaan mitään mukanaan eikä edes autellut lautasten korjaamisesta pöydältä.

Olivat kuitenkin kovin iloissaan ja kiittelivät kovasti mukavasta joulusta ja kehuivat ruokia. Rahaa paloi kuitenkin aika hirveästi, vaikka jäihän kaikki loput meille vielä seuraavaksi päiväksi.

Meidän lapsille oli lahjat huomattavasti halvempia kun omilleen, vissiin ettei omille tulisi paha mieli? Olivat kuitenkin kummeja, joten olisin ehkä odottanut vähän enemmän kun värityskirjan ja puukynät, kun nyt tuli itse ostettua ihan muutaman kympin lahjoja sinnepäin ja muutamia kappaleitakin..



t. nimimerkillä En ole katkera, mutta kuitenkin :)