Pikku Julmurit oli eilen ihan seko!!!! Kotikoulua kolmelle, loput juoksee jaloissa!
Ymmärsikö kukaan muu.
Perheessä oli 6 lasta, joista yhdellä oli liikuntaongelmia ja pienin oli vauva 4 kk. Äiti opetti lapsiaan kotikoulussa. 2- ja 4-vuotiaat oli sen aikaa omissa oloissaan?
Miten ihmeessä ne lapset voi muka oppia mitään kun niiden elämä oli tajutonta kaaosta? Niistähän tulee ihan idiootteja, joiden yleissivistys on pennin luokkaa, eikä ne ikinä pärjää töissä kun niillä oli kotona kummallista. Peruskoulu tasapäistää liikaa mun mielestä, mutta tuo oli huippua. Sekoilukoulua ilman kavereita, ainoastaan veljiä.
Ja parasta kaikessa, hoitaja oli sitä mieltä, että kun opetatte lapset nukahtamaan itse - ongelmat on sillä siistejä...
Jos mä olisin ollut hoitaja, mä olisin raahannut ne kakarat kouluun, jotka sinne kuuluu ja äiti olisi jäänyt kotiin kolmen pienimmän kanssa ja viimeistään 5 veenä eskariin!!!
Mä olen töissä tv-tuotantoyhtiössä ja mulla on varmaan inasen verran parempi medialukutaito kuin muilla, mutta nyt en ymmärtänyt!
Samaa mieltä kanssasi!