Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

synarela

23.12.2007 |

Aloitan ekaa kertaa synarela-nenäsuihkeen joulupäivänä ja tossa kun lueskelin ohjeita,mietin että miten sen kanssa menetellään,jos nyt jotenkin ihmeen kaupalla olenkin tullut raskaaksi tällä kierrolla.Menkkojen pitäisi alkaa vasta viikon päästä aloittamisesta.Reseptin saadessa kysyin hoitajalta ja hän sanoi,ettei ole haittaa,mutta lääkkeen ohjeissa kiellettiin käyttö raskauden aikana.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistaakseni meille annettiin ohjeeksi ekassa ivf:ssä, että ehkäisyä on käytettävä " varmuuden vuoksi" siinä kierrossa, kun Synarela aloitetaan. Eli raskaana ollessa ei tosissaan tuota ainetta saisi käyttää... Ja näin toimimme tässäkin kierrossa, toinen ivf-hoito kun on tarkoitus aloittaa kp21 sumutteluilla!

Vierailija
2/5 |
24.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitäköhän tässäkin nyt sitten teet?Yritän nyt kysyä jostain apteekista neuvoa,kun ei muuallekaan pääse näin jouluaattona.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
24.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pikkuinen on niin hyvässä suojassa ihan raskauden alussa, että ei siitä Synarelasta mitään haittaa ole. Jos menkat myöhässä, niin teet mahdollisimman piakkoin herkän raskaustestin. Tietty toivotaan luomuylläriä...oishan se ihana yllätys hoidon alkumetreillä. Mutta...viimeistään onnistumista sitten hoidossa. Tsemppiä teille!



Hansuliini

Vierailija
4/5 |
25.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitti vaan neuvoista.Kävin tuolla muillakin sivuilla lueskelemassa aiheesta ja tuntuu olevan vähän kirjava käytäntö.Toisia kielletään ja uhataan keskenmenolla ja toisia jopa kehotetaan yrittämään luomusti.Nyt on kuitenkin sumutus aloitettu,onhan se kuitenkin niin pieni mahdollisuus nyt olla raskaana.Joulun loppuja ja uutta vuotta kaikille!

Vierailija
5/5 |
26.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullekin sanottiin joskus, että luomu voi tulla - Synarelasta ei raskauden alkuvaiheessa ole mitään haittaa.



Kirjavat käytännöt asiassa kun asiassa ovat ärsyttäviä..



Tsemppiä!



Vehnis