Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

oireilua.:

Vierailija
19.12.2007 |

Pp2; jomotusta vasemmalla puolella, hieman verta niistäessä.

Pp3-4; yöllä heräsin kovanlaiseen menkkamaiseen kipuun.

Pp5; jomotusta samalla kohdalla aina vaan. Tisut hellät. Lämpö 37-37.2, mutta ei kuumemaista oloa kuten norm. näissä lukemissa.

Pp6: uutena oireena päänsärky muiden lisäksi

Pp7; sama tilanne.

Pp8: aamulla kurkku tod. kipeä, menkkamaista kipua. Sammahdin totaalisen syvään uneen sohvalle iltapäivällä. Pinna hieman kireällä.

Pp9: Yöllä heräilin muutaman kerran paleluun. Väsyttää pirusti, mutta aamuisin herään jo ennen klo 6. Lähinnä alkaa tuntumaan, että pää sekoaa näinä viimeisinä piinispäivinä. Huomenna testaan joka tapauksessa.

Pp10: Nega (" Mammaksi-testi). Iltapäivästä alkaen voimakkaampaa tykytystä vasemmalla puolella (ei menkkamaista). Rinnat tavalliset. Illalla vilutti (2 kpl neuleita päällä, lämmöt 22 astetta). Ilmavaivoja. Söin 400 g vinskuja.

Pp11: Nega (" Mammaksi" -testi). Aamulla erittäin kova viiltävä kipu ns. häpyluussa t. virtsaputkessa?. Jomottavaa kipua vasemmalla. Nivuskipua. Hajut erikoisen voimakkaita; kala, pinaatti-taglietelle yms. Välillä paleltaa. Energinen ja hyvä olo. Rinnat tavalliset. Ei tuhruja edelleenkään. Ruokaa " nousee" kurkkuun-onko tämä närästystä?

Pp12: Kova menkkamainen kipu aamulla -> ei vuotoa. Pääkipu. Nännivihlonta. Illalla höntti olo, lämmöt 37,3.

Pp13: Nega " Mammaksi" -testi. Yö todella levoton. Tuhrua. Itkettää ja viluttaa.

Pp14=Kp1: Puhdas nega Clearbluelilla. Ruskeaa vuotoa, mutta ei minkäänlaisia kipuja. Oon itkenyt " silmät päästä" . Illalla alkoi äärimmäisen kova vatsa-selkäkipu. Yöllä otin Panacodin, josta aivan hetkittäinen apu.

Kp2: Jonkin verran punaista vuotoa, vaaleampaa kylläkin kuin normaaleissa kuukautisissa. Illalla mittasin piruuttani lämmöt ja oli 37,4 astetta ilman mitään kuumeilutuntemuksia kuten normaalisti näissä lämmöissä. (Norm. n.36 astetta). Illalla alkoi jälleen suunnaton selkäkipu, tuntui että kaikkiin elimiin sattui kun hengitti syvään aivan kuin kaikki olisi turvoksissa tuolla sisällä. Ennen nukkumaanmenoa jouduin jälleen ottamaan Panacodin selkäkipuun - hetkittäinen apu.

Kp3: Aamulla runsaampaa veristä vuotoa. Tunnepuolella lähinnä turta olo. Lämmöt koholla edelleen 36,8; on sitten jotain tulehdusta? Nenä tukossa, kurkkukipua, limaa nielussa. Taisi alkaa niagaravuoto -> ei alkanut.

Kp4: Vuoto hiipumassa. Edelleen epävarma olo näiden " kuukautisten" suhteen. Ei ns. kunnon vuotoa eikä menkkamaisia kipujakaan vatsan puolella.

Kp5: Vasemmalla munasarjoissa tuntemuksia (lieneekö uusi arsenaali kasvamassa). Nenä edelleen tukossa, kurkku kipeä. Älyttömän väsynyt ja itku tulee todella herkästi. Lämmöt edelleen koholla. ???

Kp6: Pakko testata. Puhdas negahan se, mutta kun nämä oireet edelleen on mitä on, niin oli vaan pakko ostaa halpa testi apteekista. Vuoto loppunut lukuun ottamatta vähäistä ruskeaa tiputtelua.

Viikko negatestistä on edelleen höntti olo, nenä tukossa aamuisin ja kurkku älyttömän kipeä. No, takana on rankka hormonikuuri, jollaista elimistöni ei ennen ole kokenut. Joka tapauksessa nyt tiedän, että oireet ei kerro yhtään mitään eli niihin ei kannata jäädä kiinni ensi kerralla.

Nyt tavoitteena -10 kg ja mahdollisimman " puhdas ruokavalio" ja parempi mieli.

Tein eilen 13.9.07 päätöksen, että IVF:ää kokeillaan seuraavan kerran ensi keväänä/kesänä, jos ei luomusti onnistu. Marras-joulukuussa on edessä muutto unelma-asuntoon ja toivo siitä, että tämä suuri elämänmuutos toisi rentouden elämään.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jäi päällimäiseksi mieleen et voi kun pääsisit tuommosesta vahtaamisesta ja stressistä eroon.

Vierailija
2/3 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

listaamisesta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sairaalloiseksi mennyt... huhhuh. Tarttis varmaa psyykkistä apua. Ei enää normaalin rajoissa.

T. yks mielipide

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kuusi