Lue keskustelun säännöt.
Mitä on nämä sähköiskut/viiltelyt nivuseen? (rv 37+)
10.11.2007 |
Meinaa mennä jalka alta välillä. Tähän asti olleet vain lyhytkestoisia, mutta tänä iltana en meinannut saada loppumaan ollenkaan.
Eli vasemman jalan nivustaipeeseen vihloo. Tuntuu suunilleen sähköiskuilta. Onko joku hermo pinteessä vai mitä ihmettä? En muista esikoiselta kokeneeni vastaavaa.
Kommentit (3)
Eli liitoskivuiksi olen ajatellut ne jotka tuntuu keskellä, tämä paremminkin jalan puolella.
Yleensä kesto ollut sekunnin-pari, eilen illalla toistui ja toistui ja toistui... ehkä 10s välein.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Lantiohan valmistautuu synnytykseen eli löystyy reilusti. Eli voi tuntua hyvin myös esim yhden jalan puolella.
Esikoista odottaessa itselläni oli aivan hirveät liitos kivut. En pystynyt kävelemään kuin muutaman metrin ja jumalaton vihlominen alkoi.
Samoin pojan käännyttyä pääalaspäin, kun hän käänsi päätään niin se SATTUI!! Tuntui kun joku olisi puukolla vetänyt häpyluuta irti!
Voihan olla että jos vauva liikkeillään ärsyttää jotain hermoa niin että siitä johtuu kipu. Oletko soittanut neuvolaan ja kysynyt sieltä?