Laitatko huomenna lapsellesi p.kotiin vk-haalarin vai Reimatecin?
Entä mitkä kengät?
Me ollaan kahden vaiheilla,että tarkeneisko vielä välikausihaalarilla villapuvun kanssa?
Kommentit (9)
jalkaan joko kumisaappaat tai nahkaiset varsikengät.
villapuvun ja Travallen Remu-välikausipuvun sekä Vikingin gore tex -talvinilkkurit. Mutta katson aamulla, josko sittenkin laittaisi jo Travallen Remu-toppapuvun. Tänään oli toppis, mutta huoomenna todennäköisesti on lämpimämpää kuin tänään, joten mietin vielä.
on luvattu +5 laita se välikausipuku ja villahaalari.
Minä laitan kyllä lapselle toppapuvun, kun on nopsampi pukea.
Ylihuomiseksi kannattaa jo varata paksumpi puku.
vaaterumba on oikeasti niin vaikeeta,kun ilmat niin vaihtelee
t.ap
laittamaan ainakin pienelle lapselle toppahaalarin p-kotiin, kun monesti osa pihallaoloajasta pikkuisella kuluu istuskellessa/ paikallaan seistessä. Vk-haalari on kuitenkin tosi ohut, vaikka villavaatteidenkin kanssa. Meillä päiväkodissa lapsilla toppahaalarit, gore-tex-kengät/saappaat villasukkien kera ja vielä mahdollisesti fleece-takki tms. toppiksen alla. Ja Varsinais-Suomessa asutaan..
Tänään oli ainakin tosi kylmä ulkona, kun pidemmän aikaa siellä seisoskeli..
Oliko tässä merkit väärit yhdistelty - edellinen kirjoittaja ;)
Ai niin - pipo (Ticket to Heaven) , rukkaset (Jonathan)
ticket to heaven ja haalari jossa lukee reimatec, saati et alta paljastuu ruskovilla! Kuomat on tarkoitettu pidettäväksi näin: lassie ja nuutisenkutomo.
Meillä ei ole vielä ostettu lainkaan tämän talven välikausihaalaria. Josko ostetaankaan, näyttää tämä syksy olevan niin kivan kuiva. Toppapuku on vielä jossain ihan varaston perukoilla, minnekä lienen laittanut, ehkä täytyy alkaa suunnitella sen esiin etsimistä.