Apuja siskot! Kaikki vinkit kehiin: mistä löytää ja iskeä hyvä (vapaa) mies? ;)
Tämä sinkku on käyttänyt koko mielikuvituksensa, eikä enää keksi missä miehiä voisi tavata. Lupaan harkita päättömiäkin vinkkejä!
Kommentit (16)
Mä löysin nykyisen aviomieheni sieltä tositarkoituksella-osastolta...
alku kuulosti hyvältä, mut tuo loppu.. Ihan noin päättömiä ideoita en viitsi kuitenkaan kokeilla ;) Kiitti kuitenkin.
-ap
ei löydy miestä sieltä, taisit viedä viimeisen kunnollisen.
-ap
Ja missä asutte?
-ap
(laittamassa jo kenkiä jalkaan)
baarit yms kokeiltu, netti myös, kirjasto, autokauppa, ruokakauppa.
Missä ne mukavat miehet piileksii... Tahtoo ihanan ja oman rakkaan :)
sinne missä ko. miehiä liikkuu! Esim. jos korkeakoulutus on tärkeää, niin suuntaan Otaniemeen. Siellä ei kovin kummoinen vamppi tarvitse olla, että yhden kunnollisen insinöörin pystyy jallittamaan;)
Hörhöjä löytyy erilaisista järjestöistä, mietit vaan mikä on sydäntäsi lähellä.
Urheilullisia löytää saleilta ja seuroista. Koiraihmiset lenkkipoluilta ja koirapuistosta. Työelämässä samanhenkisiä löytyy jos ei työpaikalta, niin työmatkoilta yms.
Ja viimeisimpänä vinkkinä epätoivon hiipiessä, tilaa remonttimies kotiisi. Meidän oli supernamu ja vielä eronnut, minä tosin raskaana ja varattu:)
missähän ne korkeasti koulutetut urheilulliset miehet liikkuu? Mä taidan käydä väärillä saleilla, kun ei tunnu mistään löytyvän ;)
Elämässä pitää aina tehdä kompromissejä, joten ota ihmeessä huonokuntoinen korkeastikoulutettu jos sellaiset löydät. Voitte aina yhdessä aloittaa kuntoilun! Sitäpaitsi ainakin minun ikäiseni eivät kerkeä saleille, sillä ne on aina tössä.
tsekkaa missä niillä on bileet. Ihan hyvin pääsee valitsemaan sopivimpaa, runsauden pulaakin, etten sanoisi. Mieti kuitenkin vielä, tahdotko insinöörin kotiisi, niistä vaikea sitten päästä eroon.
t:kokemusta on (josta 10v. avioliitossa)
Mä vain taidan olla vähän liian vanha hengailemaan Otaniemessä tai Hervannassa.
Muita vinkkejä?
-ap
oon turhan vanha (vaikka usein mua kyllä luullaan nuoremmaksi ;). Kiitti kuitenkin!
-ap
löytyä sellainen 33 -> Joka vois katsella 40+ nais immeistä... enkä ole siis aapee ;)
ei ainakaan baarista.
MItä harrastat? Harrastuksen parista!
kun aika paljon Nokialaisia, tai mitä ne nyt nykyään onkaan, istuskelee siellä. Helsingistä en osaa antaa vinkkiä. Oman insinöörini olen ostanut postimyynnistä (=netistä). Kun laittaa riittävän rehellisen ilmoituksen, niin saattaa hyvinkin tärpätä.
Yksi tosi iso mieskeskittymä, jota ei sovi aliarvioida, on Vermo. Kun menee sinne parmman ravintolan puolelle, on valikoima parempi. Sitten vaan hipsit jättämään peliä samaan aikaan jonkun varteenotettavan kanssa. Keskustelua voi avata kysymällä, osaisiko mies neuvoa lapun täytössä. " Ajattelin pelata tuota tammaa, kun sillä on niin kaunis harja ;-)"
Annanko numeron?
Hyvät puolet:
hyvännäköinen, varmasti puhdas (ei tauteja siis), maksaa jos menette treffeille, muutenkin kova ostamaan lahjoja jne,omaa hyvät käytöstavat (tiettyyn pisteeseen asti, ks alla), ja varmasti sinkku!!
huonot puolet:
alun kohteliaisuuden jälkeen alkaa alistavaksi ja väkivaltaiseksi, juo aivan liikaa (alkoholisti), on egoisti
kelpaisko?? Pari kuukautta aivan kelpo mies ja ihan kiva (ei kyllä paras..) sängyssä. jos pitempää suhdetta etsit, niin sitten en suosittele.