Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nousiko hieman päähän? ;-)

Vierailija
22.10.2007 |

Jonkun tosi-tv-ohjelman neitokainen Iltasanomissa:



- Viestejä tulee ihan kauheasti, ja monissa viesteissä on ihan suoranaisia treffipyyntöjä, Miia hämmästelee miesten suorasukaista tyyliä.



Urheilullinen, iloinen ja puhelias nainen on aiemminkin tottunut ihailuun, joten viestit eivät ole tulleet hänelle täysin yllätyksenä.



- On niitä viestejä ennenkin tullut, mutta nyt niiden määrä on tuplaantunut. Tämä on ollut pakko ottaa vähän huumorilla, kun en tiedä, miten niihin pitäisi suhtautua, Miia vakavoituu ja kertoo saaneensa treffikutsuja jopa Ruotsista saakka.



Kaikki viestit eivät ole kuitenkaan menneet huumorin piikkiin.



- Sain yhden kutsun Turun yöelämään yhdeltä mieheltä, joka kehui minua ihan Karita Tuomolan näköiseksi. Mies oli valmis tarjoamaan ystäviensä kanssa minulle koko illan kaupungissa. Selvitin viestin lähettäjän taustoja, ja hän paljastui melkein 60-vuotiaaksi mieheksi.



Hän ei ole vastannut viesteihin, sillä tuntemattomien lähestyminen hieman pelottaa.



- Eihän sitä voi tietää, millaisia ihmisiä he ovat.



Osa viesteistä on peräisin puolitutuilta.



- Ehkä he ovat vasta nyt uskaltaneet lähestyä minua, kun he ovat ohjelmaa katsoessaan huomanneet, että olenkin ihan normaali nainen. Moni mies on saattanut pitää minua aiemmin kylmänä bisnesnaisena, Miia miettii.



Miia on herättänyt kiinnostusta myös Turun iltaelämässä.



- Lauantaina olimme kaveriporukalla Turussa ja joka paikassa joku tarjosi koko ajan drinkkejä. Kaikki halusivat puhua ohjelmasta.



Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan