Kumma kun toiset vanhemmat eivät välitä mitä lapsensa puuhailevat.
Kävin eilen naapurissa sanomassa kun heidän lapsi ajelee pimeällä motocrossipyörällä yleisillä teillä. Siis pyörällä jolla ei ole sallittua edes ajaa maantiellä eikä siinä ole mitään valoja
Hän on meinannut ajaa muutaman ihmisen päälle jo sillä pimeällä vehkeellä.
Hänen äiti vain sanoi että tiedän että hän ajelee, eihän täällä enään saa tehdä mitään, niin tekee muutkin, antaa lapsen ajella ja kun mainitsin pimeästä tienpätkästä jolla on katuvalot pimeänä niin sanoi vain että ne pitää ne valot korjata ja käski soittaa poliisille. En sitten enään viittinyt jatkaa keskustelua hänen kansaan kun asenne oli moinen mutta kauheaa tupinaa vielä kuului perästä kun kävelin heiltä pois.Siis voiko olla totta että on näin välinpitämättömiä ihmisiä että jos se oman lapsen turvallisuus ei haittaa niin kai nyt täytyy ottaa huomioon että kun sellaisellä ajaa jonkun päälle niin voi olla että uhri on pyörätuolissa lopun ikää.
Kommentit (2)
rälläillä eikä ole sivullisia jäämässä alle.
ja toisaalta taas voihan se olla joku muukin kyllästynyt naapuri joka ne poliisit on soittanut. Siis minä en tuollaisen ihmisen kanssa edes halua olla enään tekemisissä joten vihat sinällänsä ei haittaa.
t. ap