Kuinka moneella ollut lähes OIREETON RASKAUS?
Siis tarkoitan sitä, että itse on huomannut raskautensa ensi merkkeinä vasta kasvavan mahan? Toki siis raskaustesti on tehty ja tietää, että onko raskaana, mutta mitään pahoinvointeja tms. ei ole tullut missään vaiheessa?
Kommentit (11)
No, rinnat oli arat ihan alussa jonkin aikaa, mut eipä juuri muuta. Koko raskauden aikana mulla oli yhden kerran pää vähän kipeä.
väsyttänyt on mutta ei oksettanut eikä mitään. Aivan kummallinen olo koska lapsia on ennestään ja niiltä oksentanut jatkuvaan.
Väsymys oli kyllä kamala. Ja loppua kohden tuli iskias. Mutta ei muuta kummassakaan raskaudessa.
Alussa ei ollut mitään muuta merkkiä koko raskaudesta kuin plussatesti. Alkuraskauden ultra ja sydänäänten kuuleminen myöhemmin tekivät vasta asiasta "toden". Ja sitten mahan pyöristyminen ja rv 18 jälkeen kun potkut alkoivat tuntua. Puoleenväliin saakka meni siis ilman mitään fyysistä muutosta olotilaan. Sen jälkeen alkoivat liitoskivut, supistelut, tulehdukset, saikku, kontrollit ja herraties mitä vielä. Oireettomaksi en siis sanoisi tuota loppupuoliskoa :)
ei mitään "vaivoja" raskauden aikana.
ainoastaan viimeisellä kuukaudella oli vaikea kävellä kun vauva oli jo laskeutunut alas ja painoi.
synnytyksestä jäi myös mukava muisto.meni hyvin ja nopeasti:)
tuli vielä "menkatkin", lopussa iski sitten rv 37 paha raskausmyrkytys.
Raskauden alkuvaiheessa on yleensä raskausoireita, joten eikös se taas toisinpäin ole sitten oireeton raskaus?
Ainoastaan älytön väsymys alkuraskaudesta eli olisin voinut vain nukkua ja nukkua...muuten ei mitään "oireita" ja kaikki synnytykset helppoja ja nopeita...siksipä meillä noita lapsia noin monta onkin:)!
Toisesta ei oikein mitään oireita. Esikoinen tyttö, kuopus poika...
Itsellä ei kumpikaan raskaus ole ollut "oireeton", pahoinvointia oli alussa.