Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jännittajät pinoon! Ja vastaamaan kysymyksiin

Vierailija
30.09.2007 |

Minkälaisissa tilanteissa jännität? Miten se ilmenee? Kärsitkö siitä, ts joudutko karttelemaan tai luopumaan jostain jutuista sen takia? Oletko hakenut apua siihen? Mitä apua? Tai aiotko hakea?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muita asioita en jännitä samalla lailla, esim. vieraiden ihmisten tapaamista. Tää tekee elämästä melko surkeaa ja tuskaista.

Vierailija
2/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole tilannetta, missä en jännittäisi. Se ilmenee punastumisena (siis korvia ja kaulaa myöten, ei minään hentona punana poskilla), tärinänä ja äänen värinänä, sydän jumpsuttaa, henki salpautuu, huimaa. Kärsin ja karttelen jännittäviä tilanteita, siis esim. kaupassa ja lääkärissä käyntiä ja varsinkin puhelimella soittamista. Käytän Propralia, joka hillitsee ulkoisia oireita, mutta ei poista jännitystä. Olen jännityksen takia alisuoriutuja. FM:n paperit sain hankittua, mutta sen jälkeen jäin kotiäidiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitten vai miten pystyt heitä viemään jonnekin? Ovatko lapset joutuneet kärsimään jotenkin ongelmastasi? Oletko kertonut ongelmastasi mm neuvolassa?

Mietin vaan että pitäisikö sellainen kertoa ja että kärsiikö lapset kovastikin? Et pitäisikö lasten takia siihen hakea jotain apua

Vierailija
4/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisää lapsia. Kyselee tuo työn takia jännittävä, alisuoriutuja minäkin. En vaan pärjää sen hermoilun kanssa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kaksi