Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä auto kolmelle lapselle?

21.09.2007 |

Eli meillä tulossa kolmas lapsi.Tämän seurauksena autossa olisi yksi kasvot menosuuntaan istuin 4-vuotiaalla, HTS selkä menosuuntaan istuin parivuotiaalla (tosi iso istuin) sekä vauvan kaukalo.Missä autossa nämä mahtuva rinnakkain kun etupenkille en halua lapsia laittaa?Auton pitäisi olla alle 40 000e ja suht uusi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kolme istuinta taakse ja lisäksi todella suuri takakontti. Itse olimme ensin aika epäileväisiä Opelia kohtaan, mutta koska se on yksi tilavimmista kokoluokassaan uskaltauduimme kokeilemaan ja ihan hyvin on " pelittänyt" ja on todellakin tilava.

Vierailija
2/2 |
21.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Takatilat lienevät vain kasvaneet kuudessa vuodessa, koska Astra on periaatteessa pienempi malli kuin Vectra. Ja farmareita siis molemmat ko. autot.



Me mietimme tila-autoa, kun kolmonen ilmoitti tulostaan, mutta halvemman hintaluokan tila-autoissa ei lisäistuinten ollessa käytössä ole enää yhtä paljon tavaratilaa kuin omassa farmarissamme. Ja Voyager oli jo liian kallis. Eli tyytyväisinä ajelemme edelleen vanhalla autollamme ja kohta vaihdetaan pikkukolmonenkin jo kaukalosta istuimeen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla