Lue keskustelun säännöt.
Milloin yövaippa pois? Joku kestojuttu tilalle?
16.09.2007 |
Meidän touko-05 poika on ollu nyt kuukauden päiväkuiva, tekee hienosti pottaan, tunnistaa hädän myös housut jalassa, harvoin lirahtaa, harmistuspissa joskus. Yövaippakin on usein kuiva. Nyt mietinkin et millon yövaippa kannattaa jättää pois? Tai oisko kestoissa tuommoselle kaksvuotiaalle, päiväkuivalle 13-kiloselle joku hyvä vaippamalli mitä vois kokeilla? Suositelkaa. Kestot kiinnostaa, niitä aion vauvallekin pian kokeilla!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meillä toukopoika -05 myös kotona =) Häneltä otin yövaipan pois viikko sitten perjantaina. Yövaippa oli ollut jo jonkin aikaa kuiva ja totesin, että jos en vaan ota yövaippaa pois, se vaan jää. Tosi hienosti on mennyt tähän asti. Laitoin paksun kerroksen frotee pyyhkeitä sänkyyn, jos vahinko käy. Tähän mennessä ei ole yöllä vahinkoa sattunut. Pari kertaa on aamulla tullut vahinko, yleensä edeltävänä iltana on juotu poikkeuksellisen paljon/poika nukahtanut esim. autoon käymättä iltapissalla. Silloinkin on tullut vain pieni liru -> poika herännyt ja mennyt pissalle.
Minun ehdotukseni, on, vaippa pois vaan. Huolehtii vaan, että illalla ei juoda kohtuuttoman paljon ja että iltapisulla käydään
Mareila+Toukopoika -05 ja Maalispoika -01