Kokemuksia mineraalimeikkivoiteesta?
Kommentit (11)
huippu verrattuna kuulema " oikeisiin" mineraalimeikkeihin.
Sillä lorealilla saa kevyen ja minulle riittävän peittävän. Iho ei jää rasvaisen tuntuiseksi eikä kelmumaiseksi.
Mulle on. satunnaisesti on yksittäisnen punainen näppylä (johon laitan valokynää) ja muuten tasoittaa ihon värin hyväksi.
hei, tosi kiva kun jaksat vastailla! Tuota Lorealia olen suunnitellut ostaa, mut vielä mietityttä, et saako sillä todella oikeasti luonnollisen lopputuloksen (vai onko oikeasta annostelusta kiinni..) ja löysitkö helposti oman sävyn? (Lorealilla usein ensilanseerauksessa sävyt liian tummia.)
Paneuduttuani asiaan tajusin, että minua on petetty, sillä tuotteessa on mm talkkia, jota oikeassa mineraalimeikissä ei saa olla. Sitten tilasin ulkomailta aitoa tavaraa ja tykkään siitä vieläkin enemmän.
L' orealin pahin vika on siinä, että se alkaa päivän lopussa näyttää rasvaiselta ja tunkkaiselta. On se silti parempi kuin tavalliset voidemaiset meikit.
tietää, että miksi se kuitenkin on susta parempaa kuin tavalliseet voidemaiset meikkivoiteet...jaksatko kasi vielä vastata?
http://mineralswillwork4u. com/index. php? option=com_virtuemart&page=shop. browse&category_id=1&Itemid=26
Näin sanoi myyjä sekä oma kosmetologini. Ohuessa ihossa on juonteita vaikkei niitä heti näekään ja ko. tuote juuttuu niihin.
ei ollenkaan sellainen naamarimainen meikkivoide-puuteri -yhdistelmä.
8
Mä oon käyttäny id-merkkistä, oli tosi hyvä. Tulos on uskomattoman luonnollinen jos HUOM! pysyy kohtuudessa eikä laita liikaa. Tuo id kyllä sulautu iholle niin ettei sitä edes huomannut, antoi vaan luonnollisen hohdon (ei kiillon!) kasvoille. Tosi hyvä rasvaiselle iholle. Pienemmällä pensselillä lopuksi näpyt piiloon. Peittää luonnollisesti, ei liikaa, mutta tarpeeksi.
Nyt käytössä vaan normaali valokynä ku en oo saanu aikaiseksi mennä ostamaan tuota id:tä erikoisliikkeestä. En tiedä saako sitä suomesta, asun ranskassa.