Ovistesti näyttää plussaa 4-6 päivää joka kierrossa, mutta vauvaa ei kuulu...
Yritystä takana vasta neljä kuukautta, mutta välillä käy mielessä että pitäisikö käväistä jo lääkärillä...
Kaiken pitäisi olla kunnossa ja meillä on ennestään esikoinen, joka on saanut alkunsa ensimmäisestä kierrosta.
Annetaanko meille edes aikaa lääkäristä, jos yritystä ei ole täyttä vuotta takana?
Kommentit (7)
Ei oviksen pitäisi näkyä testissä kuutta päivää.
Ensin olin tyytyväinen, että ainakin ovulaatio tapahtuu ja ajattelin että vauva varmaan pian ilmoittelee tulostaan. Mutta nyt juuri tämä " pitkä ovulaatio" on alkanut ihmetyttää, että ehkä se onkin päinvastoin huono juttu.
ap
ja yhtä tummaa tai tummempaa kuin testiviiva 4-6 päivänä peräkkäin.
Eikö kellään ole ollut samalla lailla?
ap
miksi jatkat yhä testaamista? vaikka sen ovulaation tuntisikin niin ei se raskaaksi tulo ole varmaa, vielä ette ole edes kauaa yrittäneet.
mutta en ole ikinä testannut enää sen jälkeen kun vahvempi viiva tullut. Sulla taitaa olla ylimääräistä rahaa, kun noihan maksaakin vaikka mitä :)??
4 kk on oikeesti ihan naurettavan lyhyt aika, että jäitä pyttyyn nyt.
vielä omian avuin yritellä ainakin tuonne vuoden vaihteeseen. Tsemppiä !
neljä kuukautta ei ole mikään pitkä yritysaika