Lähtisitkö rakkaan miehesi naispuoleisen kaverin tupareille viettämään miehesi kanssa omia synttäreitä?
Kommentit (9)
sipä ei...Ei meillä ainakaan aina synttäreistä tehdä niin suurta numeroa. Paljon tietty riippuisi siitä, miten mies asian esittää, millaiset bileet tiedossa ja mitä muuta mahdollisesti tehtäisiin.
Jos vaikka mies ehdottaisi, että mennään töiden jälkeen syömään kahdestaan ja sitten olisi tällaiset bileet tarjoolla jos huvittaa, niin minusta ihan ok. Vai järjestetäänkö teillä aikuisillekin joka synttäri jotain juhlia? Mutta jos siis mies antaisi ymmärtää, että kaverin tuparit ovat ensisijainen meneminen, ja että hän menee sinne mieluummin kuin viettää minun kanssani synttäripäivääni, sitten loukkaantuisin.
Kaverin sukupuoli ei minusta kuulu asiaan.
Eli minusta tuntuu että jään siellä yksikseni nurkkaan miettimään että hoh hoijaa ja yhdet pyöreät vuodet lisää! Sanoinko miehelleni tänään että onko sinulle tärkeämpi kaverin tuparit kuin oman puolison pyöreät vuodet!!
varsinkin näinkin pienistä asioista kyse ja molemmat tosiaan hoituisivat kerralla
Synttärit on joka vuosi eikä ne 30 v synttärit sen kummemmat ole kuin muutkaan.
tietenkään ette lähde tupareihin, jos teillä on itsellä bileet silloin. ja jos bileet on jonain toisena iltana, niin mikset lähtisi sinne tupareihin miehesi seuraksi?
Hänen pyöreitä vuosiaan juhlittii viime keväänä äitienpäivälounaalla anopin kanssa! Meni niin kivasti siinä samalla ;D
Hän nimittäin inhoaa kaikenlaista juhlimista. Joten jos hän ehdottaa juhliin lähtöä niin sovittelen heti juhlakenkiä jalkaan!
Sä täytät pyöreitä vuosia ja sun mies haluaakin mennä sinä iltana naispuolisen kaverinsa tupareihin?
Vois olla kivaa. Tuntemattomaankin ihmiseen sitten tutustuu ja kaveri voi olla mukava.