Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tietäisikö joku voiko johonkin lastensuojeluun yms ilmoittaa

Vierailija
10.08.2007 |

lasten huonosta kohtelusta?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tunti kerrallaan ja minun on vaikea siihen aikaan päästä soittamaan. voikohan sosiaali ja kriisipäivystysnumeroon nyt soittaa vaikka touhu jatkuu samana kun jonkin aikaa seurannut, mutta äsken kyllä järkytyin kun humalainen vanhempi töni lastaan ja huusi hänelle. vaikea tässä selittää.

Vierailija
2/4 |
10.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

joku sosiaalipäivystys

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähdössä johonkin bussilla ja myöhästyivät ja äiti suuttui lapselle joka kulki perässä ja juoksi häntä kohti ja töni ja huusi ettei halua tätä enään mukaan. perheessä juopotellaan usein.

Vierailija
4/4 |
10.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tilanne paha, he lähtevät paikalle heti. Jos lievä tapaus niin käyvät kotikäynnillä ensi viikolla. Ilmoituksen voi tehdä nimettömänä. Sossu yleensä haluaa tietää sun nimen mutta eivät ilmoita sitä ao:lle. Olen itse tehnyt aikanaan ilmoituksen eräästä perheestä, joka tosin oli jo ennestään sossun tiedossa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi viisi