Lue keskustelun säännöt.
tietäisikö joku voiko johonkin lastensuojeluun yms ilmoittaa
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
lähdössä johonkin bussilla ja myöhästyivät ja äiti suuttui lapselle joka kulki perässä ja juoksi häntä kohti ja töni ja huusi ettei halua tätä enään mukaan. perheessä juopotellaan usein.
Jos tilanne paha, he lähtevät paikalle heti. Jos lievä tapaus niin käyvät kotikäynnillä ensi viikolla. Ilmoituksen voi tehdä nimettömänä. Sossu yleensä haluaa tietää sun nimen mutta eivät ilmoita sitä ao:lle. Olen itse tehnyt aikanaan ilmoituksen eräästä perheestä, joka tosin oli jo ennestään sossun tiedossa.
tunti kerrallaan ja minun on vaikea siihen aikaan päästä soittamaan. voikohan sosiaali ja kriisipäivystysnumeroon nyt soittaa vaikka touhu jatkuu samana kun jonkin aikaa seurannut, mutta äsken kyllä järkytyin kun humalainen vanhempi töni lastaan ja huusi hänelle. vaikea tässä selittää.