Minea, Minnea vai Minda?
" Keksikää nimi mun tytölle" -ketjun jatkoa..
Eli siis ristiäiset tulevana lauantaina ja nimi vielä hukassa.
Tässä olisi parhaat etunimivaihtoehdot, mikä on paras?
Entä mikä sopisi toiseksi nimeksi?
Kommentit (5)
Noista ehdottamistasi vaihtoehdoista Minni on minun mieleeni, mutta onkohan se liian " lempinimimäinen" ? -ap
Minusta kyllä sait paljon kauniimpiakin ehdotuksia ko. ketjussa...
Minnea Karoliina
Minnea Katariina
Minnea Josefiina
Minnea Matilda
Minun mielestä Minnea paras noista vaihtoehdoista
Pirteä, tempperamenttinen, tyttömäinen, suomalainen... ihan nimi! Ei ollenkaan väkisin väännetyn oloinen tai liian ' trendikäs' niinkuin vaik Minea, joka on tullut suosituksi sen golffarin myötä. Minni ei myöskää ole kovin yleinen nimi vaikka onkin kivan ' tavallisen' kuuloinen.
Täältä ääni Minnille!!!
: )
Luulin joskus suorastaan keksineeni nimen ' Minda' (nykyään siis tiedän, etten keksinyt sitä). Se oli mulla nikkinä useammallakin palstalla kunnes linjoille alkoi putkahdella kaimoja - vaihdoin nikkini vähemmän " nättiin"
: ) Eli teoriassa minusta ihan kiva nimi, käytännössä en kyllä tykkäis omalle lapselleni. Kuitenkin, jos joku noista kolmesta pitää valita, niin Minda.
Ootko jo ihan varma, että se on joku noista kolmesta? Eikä vaikkapa Mia, Milena, Minni, Miima, Mimosa, Maya, Menna... jne...?