Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mitä ajattelet ihmisestä, joka on tehnyt kesälomallaan joulukortit?
Kommentit (6)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mä teen kyllä paljon muitakin kortteja kesäloman aikana, mutta joulukortit tulee siinä sivussa myös ja ihan kesällä silti fiilistelen. :)
Aina joulun alla niin kiire että korttien teosta tulle kamala stressi ja mitään valmiita kortteja en halua lähettää kun ovat niin persoonattomia.
Joululahjoja ostelen kylläkin pitkin vuotta niin,että kun muut ähisee ruuhkissa niin minä voin keskittyä muihin asioihin.
Ehkä sitten seuraavana kesänä saan nuo kortitkin tehtyä.
varsinkin jos haluaa nähdä vaivaa lahjojen eteen. Ei villapaitoja ainakaan useita viikossa neulota. Antaa ihmisten tehdä niinkun haluavat. Ja monet firmat suunnittelevat jo joulumyyntinsä nyt.
Alue: Aihe vapaa
Mä teen aina joulukortit kesälomallani. Askartelu on ihanaa ja tykkään lähettää kauniita kortteja sukulaisille ja ystäville. Joulun alla mulla ei työni takia ole aikaa tehdä kortteja, joten ainut aika jolloin ne ehdin tehdä rauhassa ja antaumuksella on kesällä.
Pimee tai ei, niin se on tosi rentouttavaa :).