Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä ikäiset on Simo Classic -vaunut????

02.08.2007 |

Eli ostin käytettynä tuon merkkiset todella kauniit vaunut. Ovat vanhan tyyliset, isot ohuet renkaat, tummansininen kuosi, suht hyväkuntoiset. Ikä vain mietityttää! Onko jollakin kenties tällaiset vaunut tai tutulla tai satutko muuten vain tietämään tuota ikäluokkaa? Itse arvelisin että ovat korkeintaan 10v vanhat, mutta en osaa sen tarkemmin arvioida. VAunut ovat samantyyliset kuin esim Inglesina Classic.



Entä tuo Simo -merkki? Onko se ruotsalainen? Vaunuissa ainakin lukee jotain et för alla barn...

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

alkupuolen Vauva-lehtien vaunuesittelyissä oli tuommoiset. Oisko lehti ollut vuodelta 1999 tai 2000... Mä muistelisin, että Simo olisi alunperin Norjalainen merkki, nykyään kai samaa konsernia Brion kanssa.

Vierailija
2/3 |
02.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sittemmin ENG eli European Nursery Group osti sen eikä merkkiä enää taida olla. Joskus vuosina 2003-2004 Simo-vaunuja myytiin paljon, kun oli edullinen, mutta nuo mitä muistan myyneeni ovat olleet kaikki ilmapyörillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt sitä valmistaa lisensillä ainakin Tanskalainen Prokids, Disney kuviolla.