Kuinka pian huutonetissä yleensä otetaan yhteyttä?
Myymäni kohde sulkeutui torstaina ja ostajasta ei kuulu mitään.
Olen laittanut hänelle pari sähköpostiviestiä.... Kuulostaako oudolta, vai onko normaalia? Kuinka pitkään olette odotelleet ennen kuin olette laittaneet kohteen uudelleen myyntiin?
Itse olen ostajana ottanut yhteyttä aina samana päivänä.
Kommentit (7)
Itse ajattelin odotella viikon verran. Kyllä kai normaali ihminen viikossa ottaa yhteyttä, jos on oikeasti ostoaikeissa?
Itse en voi ollenkaan ymmärtää, miten joku viitsii huutaa, jos ei ole kuitenkaan tuotetta ostamassa.
ap
muista niin tarkkaan noita ajankohtia, jos huutavat paljonkin tavaraa yms. Viikon mä odottaisin ja sit laittaisin viimeisen viestin, että laitan tän uudelleen myyntiin esim 3 päivän päästä jos et ota yhteyttä.
Itse pyrin ostajana ottamaan yhteyttä parin päivän sisällä sulkeutumisesta, mielummin heti, mutta aina ei pysty.
mutta pohjat veti yksi myyjä, jolta tuli vain automaattiviesti, että palaa asiaan heinäkuun lopussa. siitä on nyt 4 viikkoa.
en todellakaan huutaisi, jos tietäisi hommassa menevän kuukausia. enkä todellakaan odottelisi maksuakaan kuukausia.
Sitten jos mitään ei kuulu, niin negaa ja uusiksi myyntiin. Tosin sain kerran kostopalautteen siitä hyvästä, jota yp ei suostu poistamaan. Mutta se ei onneksi mun palautemäärissä hetkauta mitään.