Nolo juttu. Tuli tänään ilmi että naapurini on kuullut kun paukuttelen parvekkeella.
Tykkään istuskella ja lueskella parvekkeellamme. Siellä olen myöskin antanut kaasujeni päästä vapauteen ihan rauhassa, olen ajatellut että ei se mihinkään kuulu. Paukuttelen kyllä aika kovalla volyymilla, mutta silti olen ollut siinä uskossa että muu taustahäly peittää törinät alleen. No näin ei ole, tuli tänään ilmi kun sanoi suoraan että pilasin heidän vieraidensa illan. Olivat olleet parvekkeella syömässä ja oli hrättänyt pahennusta kun minä kaasutan heidät suurinpiirtein hengiltä. Naapurin muija on kyllä kamala kotka ja vissiin päässä vähän viiraa, ei kai muuten olisi niin tullut sanomaan. Normaali ihminen olisi varmaan jotenkin hienovaraisesti vihjannut asiasta.
Kommentit (13)
jos, ja sinä et polta, niin sanoppas, että se on haiseva vastalause heidän röökin poltolleen:)
Enkä minä parvekkeella joka päivä piereskele, muija kyllä polttaa päivittäin.
kuuletkos sinä rakas naapurini, että missä räjäytellään?
Vierailija:
kuuletkos sinä rakas naapurini, että missä räjäytellään?
Istut parvekkeella, luet hyvää kirjaa ja pieret kuin rekkamies, hiukan tyytyväisenä kun ei tarvitse pidätellä ja naapuripartsilla toiset syövät hienoilta porsliinilautasilta ja yrittävät keskustella henkeviä nykytaiteesta :)
No joo, ei se varmaan ihan noin mennyt, mutta mielikuvitus taas lähti liikkeelle.
jatka vaan samaa rataa. kotonasihan olet eikä hajut naapuriin kantaudu toisin kuin tupakka. jos vielä valittavat niin haistata paskat! ;)
joka kerta kun pierasta korautat, sanot vielä päälle onnellisen huokauksen: " aaaahh" ..
Vierailija:
jos vielä valittavat niin haistata paskat! ;)
Missään ei ole kieltoa että piereskely kielletty.
vapautuneesti leikkipuistossa. Lapsilla on hauskaa, mutta muut mammat katsovat vihaisina.
Vierailija:
vapautuneesti leikkipuistossa. Lapsilla on hauskaa, mutta muut mammat katsovat vihaisina.
Vierailija:
Täytyy olla provo, kai nyt olisit kuullut että siellä syödään jos pierusikin kuuluivat sinne.